Yerinde Sağlık Hizmeti

Pro Homecare olarak profesyonel ekibimiz ile ulaşılabliir sağlık mottosu ile yerinde sağlık hizmeti vermekteyiz. Hastaneye gidemeyen veya gitmek istemeyen her kişinin sağlıkla ilgili ihtiyaçlarını karşılamak üzere KKTC’de yer alan ekibimizle hizmetinizdeyiz.

Yerinde sağlık hizmeti nedir?

Yerinde sağlık hizmetleri kişilerin bulundukları ortamda evde bakım, iş yerinde enjeksiyon, okulda check-up gibi ihtiyacınız olan her anda, her türlü profestonel sağlık hizmetini kapsar. Yerinde bakım hizmetleri, yaşlanmakta olan ve bağımsız yaşamak için yardıma ihtiyaç duyan, kronik sağlık sorunları olan veya özel ihtiyaçları ya da bir engeli olan kişilere yardımcı olmaktadır.

Ortopedi ve travmatoloji hastaları, akciğer ve solunum hastaları, diyabet hastaları, nöroloji hastaları, yeni doğum yapmış anne ve bebekleri, felç hastaları, kanser hastaları, oksijen tedavisine ihtiyacı olan hastalar yerinde sağlık hizmeti alanların arasında yer almaktadır. Ayrıca iş yerleri kendi personellerine yönelik yerinde sağlık hizmeti de alabilmektedir. Keza okullarda check-up hizmeti de yerinde sağlık hizmetleri kapsamındadır.

Yerinde sağlık hizmetleri ile sunulan imkanlar ile hastaların problemleri yüksek başarılı sonuçlar ile çözülmektedir.
KKTC yerinde sağlık hizmetleri bir hastalık, yaralanma veya tıbbi durumu tedavi etmek veya yönetmek amacıyla hemşireler, terapistler ve yardımcılar dahil olmak üzere lisanslı tıp uzmanları tarafından sağlanır.

project-healthcare-yerinde-sağlık-hizmeti-1
project-healthcare-yerinde-sağlık-hizmeti-2

Yerinde sağlık hizmetinin faydaları nelerdir?

•Yerinde sağlık hizmetleri kişilerin bulundukları ortamda evde bakım, iş yerinde enjeksiyon, okulda check-up gibi ihtiyacınız olan her anda sağlık hizmeti alabilmesini sağlar. Bu sayede hasta uygun olduğu ortamda kendini daha güvende ve rahatlamış hissedeceği için tedaviye daha olumlu yanıt verebilmektedir.


•Yaşlılık, ağır hastalık ya da fiziksel engel gibi sürekli olarak devam eden bir durum nedeniyle sağlık kurumuna giderek tedavi olamayan hastalara, ihtiyacı olan sağlık hizmeti bulunduğu ortamda sağlanmaktadır.


•Yerinde sağlık hizmetlerinin yakın gözlem gerektirmesi sebebiyle herhangi bir hastalık durumunda erken teşhis imkanı bulunmaktadır.


•Sağladığı güvenli ve etkili hizmet ile yaşam kalitesini yükseltmektedir..

Yerinde check-up nedir?

Vücuttaki rahatsızlıklar kontrol edilmediğinde önlem almak için geç kalınmış olabiliyor. Bazı sağlık sorunları farkında olmadan da ilerleyebilir ve çok geç fark edilirse tedavi daha zor, hatta etkisiz olabilir. Bu ve benzeri durumlarla karşılaşmamak için en az altı ayda bir check-up yaptırılması önerilmektedir. Erken dönemde yaptırılan check-up ile ileride meydana gelebilecek hastalıkların önlemi alınabilmektedir.

Böylece erken teşhis konulması ile büyük rahatsızlıkların önüne geçilebilir. Hayat yoğunluğundan dolayı sağlık sorunlarının ertelenmemesi için yerinde check-up hizmeti ile bulunduğunuz yerde yerinde sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Yerinde kan alma nedir?

KKTC yerinde kan alma işlemi, kişinin hastaneye veya laboratuvara gitmesine gerek kalmadan bulunduğu yerden uzman hemşireler tarafından kan alınması işlemidir. Alınan bu kan uygun koşullarda laboratuvara ulaştırılır ve sonuçları hastayla paylaşılır. Kişiler, ihtiyaç durumlarında hastaneye gidememesi ya da farklı nedenlerden dolayı olarak, işlemlerini gerçekleştiremediği durumlarda yerinde kan alma hizmetinden faydalanabilir.

Bu sayede hastaların evde aldığı hizmetler doğrultusunda gerekli olan müdahalenin anında yapılmasında kolaylık sağlanır. Yerinde kan alma hizmetinden faydalanmak için kişinin hasta ya da fiziksel engelli olmasına gerek yoktur. Evden çıkamayacak kadar iyi hissetmediği durumlarda veya hastaneye gitmeye zamanı olmaması gibi durumlarda da evde kan alma hizmetinden kolaylıkla yararlanılabilmektedir.

Kan alma işlemi nasıl yapılır?

Hasta ile iletişime geçilerek işlem için ayarlamalar yapılır. Verilen randevuya uygun olacak şekilde steril ortam hazırlanarak hemşireler ile evden kan alma işlemleri gerçekleştirir. Kan değerlerinin doğru sonuç verebilmesi için hastanın mutlaka aç olması gerekmektedir. Kişiye özel ve tek kullanımlık malzemeler kullanarak kan alma işlemi gerçekleştirilir. Hijyen kurallarına uyularak, kan tüpleri doldurulur. Alınan kan numuneleri zaman kaybetmeksizin hemen laboratuvar ortamına gönderilir. Sonuçlar kısa süre içinde çıkar ve hasta bilgilendirilir.

 

Konu sağlıksa biz oradayız.

Yerinde sağlık hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

Yerinde muayene hizmeti nedir?

KKTC yerinde muayene hizmeti, bir hastalık veya yaralanma için evinizde sağlanacak muayene hizmetleridir. Uzman hekimlerimiz hastanın tanı, tedavi ve takibine yönelik tüm değerlendirmeleri yaparak gerekli görüldüğü takdirde laboratuvar ve görüntüleme hizmetlerini de organize etmektedir.
Yerinde muayene hizmetlerine örnek olarak şunlar verilebilir:
Bası yaraları veya cerrahi bir yara için yara bakımı,
İntravenöz veya beslenme tedavisi,
Enjeksiyonlar,
Ciddi hastalık ve dengesiz sağlık durumunun izlenmesi yerinde muayene hizmetlerine örnek olarak verilebilir.

Yerinde pansuman hizmeti nedir?

Bir yara küçük yada büyük bir yaralanma olsun her zaman dikkat gerektirir. Eğer küçük bir yaralanma değilse, yara bakım ve pansuman gerektirir. Pansumanlar, yaranın en iyi şekilde iyileşmesi için gereken nem dengesinin korunmasını kolaylaştırır. Yerinde pansuman ile amaç, uygun bir maliyetle üstün hasta deneyimi sağlamaktır.

Yerinde pansuman hizmetinin faydaları nelerdir?

•Basit prosedürler için hastanede veya klinikte uzun süreler boyunca beklemeniz gerekmez. Zaman tasarrufu sağlar.

•Bulunduğunuz yerde evde, okulda, ofiste pansuman imkanı sağlanmaktadır.

•Kişisel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiş bakım imkanı sağlar.

•Hastane kaynaklı enfeksiyon riskini azaltır.

•Sonuçlardan ödün vermeden, kişinin bulunduğu yerin konforunda uygun maliyetli, klinik odaklı bir hizmet sağlar.

•Tüm özel önlemlere uyulması, olabilecek komplikasyonları önler.

Yerinde enjeksiyon hizmeti nedir?

KKTC yerinde enjeksiyon hizmeti ile bulunduğunuz yerin konforunda rahat ve sorunsuz bir şekilde uzman hemşireler tarafından enjeksiyon hizmeti alabilirsiniz. Yerinde enjeksiyon hizmeti ile başarılı klinik hizmeti sağlamak amaçlanmaktadır. Enjeksiyon temel bir tıbbi prosedür olmakla birlikte, yalnızca profesyonel bir hemşire tarafından uygulanmalıdır.

project-healthcare-yerinde-sağlık-hizmeti-3

Yerinde enjeksiyon hizmetinin avantajları nelerdir?

Eğitimli ve deneyimli hemşirelerin yardımıyla yerinde enjeksiyon hizmeti almanın çeşitli faydaları vardır.

•Zaman ve enerji tasarrufu sağlar. Yerinde enjeksiyon hizmeti almanın en belirgin faydalarından biri zamandan ve enerjiden tasarruf etmektir. Yerinde enjeksiyon hizmeti ile insanlara evinden çıkmadan enjeksiyon yaptırma imkanı sunularak zaman ve enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

•Kolay ve sorunsuz bir deneyim sunar. Tıbbi bakım aramak yaşlı, yaralı ya da hasta kişiler için oldukça üzücü ve zorlayıcı bir süreç olmaktadır. Enjeksiyon yaptırmak gibi basit bir işlemler, bu durumdaki hastalar için zorlu bir görevdir ve bu nedenle bu hastalar yerinde enjeksiyon hizmetinden oldukça faydalanırlar.

•Çocuklar için doğru enjeksiyon yönetimini sunar. Yaşlılardan sonra enjeksiyona ihtiyaç duyan bir grup ise bebekler ve küçük çocuklardır. Onları çeşitli hastalıklardan korumak için düzenli aşı enjeksiyonlarına ihtiyaç duyan bebeklere ve çocuklara enjeksiyon uygulamak, fobi ve ağrı nedeniyle oldukça zordur. Bu gibi durumlarda yerinde enjeksiyon hemşiresi hizmeti almak hem çocuk hem de ebeveyn için oldukça faydalıdır.
Bunlar gibi çeşitli avantajlarından dolayı yerinde enjeksiyon hizmeti sıklıkla tercih edilmektedir.